Święta Bożego Narodzenia Cieplice Jelenia Góra – ostatnie miejsca

22.12 - 27.12.2023

6 dni

Bydgoszcz

1990 zł/os.

Miejscowość:

Cieplice to część miasta Jelenia Góra w województwie dolnośląskim. Położone w centrum Kotliny Jeleniogórskiej, w okręgu gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich, a od strony zachodniej Górami Izerskimi.

To znane uzdrowisko słynące z leczniczych wód termalnych. Leczyło się tu wielu znamienitych pacjentów m.in. w 1687 roku przybyła ze swym dworem Królowa Marysieńka Sobieska, aby odbyć kurację leczniczą. Wojna oszczędziła kurort i jego barokowe zabytki. Dziś Cieplice to m.in. Dom Zdrojowy z pijalnią gorących źródeł, piękne parki – Zdrojowy i Norweski oraz urokliwy pałac Schaffgotschów. Termy Cieplickie to zespół basenów termalnych ze strefą SPA. W Cieplicach leczy się schorzenia narządu ruchu i układu moczowo-nerkowego, otyłość i osteoporozę oraz choroby górnych dróg oddechowych. Cieplice są jedynym uzdrowiskiem w Polsce, w którym balneologicznie leczy się choroby oczu.

Cieplice to doskonałe miejsce dla pieszych wycieczek, nordic walking, górskich wędrówek, jazdy na rowerze i wypoczynku na łonie natury

Zakwaterowanie:

Hotel Bella *** (www.hotelbella.pl) położony jest przy Termach Cieplice, w centrum uzdrowiska. Hotel znajduje się w pobliżu Karpacza i Szklarskiej Poręby, miejsc wspaniałych szlaków turystycznych. Lokalizacja z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w sąsiedztwie term, aquaparku i przepięknego Parku Zdrojowego to atuty hotelu.

Hotel Bella *** otoczony jest terenem pełnym zieleni, posiada urokliwy ogródek piwny oraz plac zabaw dla dzieci.

 

Do dyspozycji gości:

Hotel oferuje 23 przytulne, komfortowo wyposażone, jasne pokoje 1-, 2-, 3-osobowe. Każdy pokój posiada własną łazienkę z toaletą i natryskiem, telefon, telewizję satelitarną, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz bezpłatny internet wifi.

Koszty:

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem;
  • 5 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami (standard);
  • wyżywienie: 5 śniadań (w tym 1 świąteczne) i 4 obiadokolacje (w tym 2 świąteczne w formie bufetu, 2 serwowane);
  • uroczysta Kolacja Wigilijna z wizytą Mikołaja;
  • bufet słodkości w I i II dzień Świąt (kawa, herbata, ciasto);
  • wspólne biesiadowanie przy ognisku w ogrodzie (jeśli pogoda pozwoli);
  • ubezpieczenie NNW.

Cena nie obejmuje:

  • opłata klimatyczna płatna na miejscu ok. 5,40 zł/os./doba

Uwagi:

  • pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem,
  • dopłata do pokoju 1-os. 275 zł

Galeria zdjęć: